KONST / Litografier / Färglitografi 16119192
*
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:50:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 19:58:58
1
100 kr
8/4 18:51:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 19:58:58 | 1 | 100 kr |
8/4 18:51:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34